Urząd Miejski Okonek

"Starsi i młodsi w barwach jesieni"

Ocena 0/5

19 listopada w świetlicy wiejskiej w Chwalimiu odbyły się warsztaty plastyczne ”Starsi i młodsi w barwach jesieni”, których celem była integracja mieszkańców gminy Okonek oraz wspólne działania przedszkolaków, uczniów szkół wszystkich typów (znamienitą większość stanowili uczęszczający do Szkoły Podstawowej w Okonku) i dorosłych. Prowadząca warsztaty Pani Iwona Zapart ciepło przywitała obecnych, wśród których była Wicestarosta Złotowski Pani Małgorzata Sameć oraz goście ze Złotowa, Jastrowia, Szczecinka, Koszalina a nawet Warszawy!  Dzieci, rodzice i babcie wspólnie rozwijali swoje talenty malarskie. Miało być jesienne, ale aura zrobiła psikusa i zrobiło się zimowo i śnieżnie. Nikomu jednak to nie przeszkadzało, bo w kominku palił się ogień, a w pomieszczeniu było ciepło i przytulnie, no i od czego jest wyobraźnia! Najmłodsi wybrali malowanie akwarelą i farbami plakatowymi, pozostali zapoznali się z nieco innym malowaniem, czyli techniką pouringu  polegającą na mieszaniu i wylewaniu farb na płótno malarskie. W powstałych obrazach można było doszukać się barwnych jesiennych motywów, wiosennych kwiatów, tęczę czy kolorowy wodospad farb. Pouring, pomimo obcej nazwy, okazał się techniką przyjazną uczestnikom warsztatów. Każdy w wielkim skupieniu pracował nad swoimi dziełem wykonując po dwa, lub trzy obrazy, a to wszystko w niesamowitej ciszy i skupieniu, co rzadko się zdarza na zajęciach plastycznych.

Po twórczych i niesamowicie kreatywnych spotkaniach z blejtramem oraz akrylem wszyscy ze smakiem zjedli pizzę i rozpoczęły się pogaduszki przy herbacie, słodyczach i pomarańczach.

Warsztaty ”Starsi i młodsi w barwach jesieni” zorganizował Zarząd Gminny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Okonku. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania  Lokalnej Grupie Działania „Krajna Złotowska” oraz Nadleśnictwu Okonek na finansowe wsparcie projektu. Szczególne wyrazy uznania należą się sołtys wsi Chwalimie - Pani Bogusławie Wereszczyńskiej, która zadbała, aby wszyscy dobrze się czuli w świetlicy oraz prowadzącej zajęcia Pani Iwonie Zapart, która swoją pasję malarską w niezwykle ujmujący i prosty sposób przekazała uczestnikom warsztatów.

Prace uczestników będzie można obejrzeć w Bibliotece Publicznej im. Cz. Miłosza w Okonku.

 

"Starsi i młodsi w barwach jesieni" 29 "Starsi i młodsi w barwach jesieni" 28 "Starsi i młodsi w barwach jesieni" 27 "Starsi i młodsi w barwach jesieni" 26 "Starsi i młodsi w barwach jesieni" 25 "Starsi i młodsi w barwach jesieni" 24 "Starsi i młodsi w barwach jesieni" 23 "Starsi i młodsi w barwach jesieni" 22 "Starsi i młodsi w barwach jesieni" 21 "Starsi i młodsi w barwach jesieni" 20 "Starsi i młodsi w barwach jesieni" 19 "Starsi i młodsi w barwach jesieni" 18 "Starsi i młodsi w barwach jesieni" 17 "Starsi i młodsi w barwach jesieni" 16 "Starsi i młodsi w barwach jesieni" 15 "Starsi i młodsi w barwach jesieni" 14 "Starsi i młodsi w barwach jesieni" 13 "Starsi i młodsi w barwach jesieni" 12 "Starsi i młodsi w barwach jesieni" 11 "Starsi i młodsi w barwach jesieni" 10 "Starsi i młodsi w barwach jesieni" 9 "Starsi i młodsi w barwach jesieni" 8 "Starsi i młodsi w barwach jesieni" 7 "Starsi i młodsi w barwach jesieni" 6 "Starsi i młodsi w barwach jesieni" 5 "Starsi i młodsi w barwach jesieni" 4 "Starsi i młodsi w barwach jesieni" 3 "Starsi i młodsi w barwach jesieni" 2 "Starsi i młodsi w barwach jesieni" 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności