Wymagane jest uaktualnienie wtyczki Flash Player.
wybierz język: język polski język niemiecki język angielski
Znajdujesz się w: Strona główna / Aktualności

Aktualności

 
2016-07-01

Dni Okonka 2016

 - dsc_0438.jpg

Dni Okonka - czyli najważniejsza impreza tego roku - są już za nami. W ostatnią sobotę czerwca, na stadionie miejskim w Okonku, wystąpił MEZO wraz ze swoim zespołem. To jednak nie był koniec atrakcji, a dobrej zabawy nie zepsuł nawet deszcz.

W pierwszej kolejności na scenie, pojawiła się wszystkim znana i lubiana "Sonata" wprowadzając widzów w klimat całej uroczystości. Po występie chóru nastąpiła część oficjalna, podczas której Przewodniczący Rady Miejskiej w Okonku Włodzimierz Choroszewski, odczytał listy od władz Województwa Wielkopolskiego. Głos zabrała również Burmistrz Okonka Małgorzata Sameć, a także Przewodniczący Rady Gminy Stockelsdorf - Herald Werner. Dzień wcześniej uczniowie naszych szkół zakończyli rok szkolny, więc była to również okazja, aby najlepszym spośród nich wręczyć nagrody za wysokie wyniki w nauce.

- dsc_0121.jpg

-=GALERIA ZDJĘĆ=-

O godz. 18:00 rozpoczął się najbardziej wyczekiwany koncert tego wieczoru - na scenie pojawił się Jacek "MEZO" Mejer, wraz z Sarą Pach i Vito WS, którzy swoją energią szybko zarazili okonecką publiczność.  Atmosferę próbował ochłodzić... deszcz. Jednak, pomimo opadów, publika nie dała za wygraną i towarzyszyła kolejnym artystom do samego końca. Przez warunki atmosferyczne nie wszyscy zdołali zaprezentować się na scenie. Utalentowani wokaliści Okoneckiego Centrum Kultury nie wystąpili w pełnym składzie.

- dsc_0336.jpg

-=GALERIA ZDJĘĆ=-

Po nich na scenie pojawił się coverowy zespół King Rocker. Z dwóch powodów był to sentymentalny powrót do Okonka wokalisty - Mariusza Urbaniaka, który, po pierwsze, przez jakiś czas był związany z naszym centrum kultury, a po drugie należał do zespołu MEZO w popularnym programie telewizyjnym "Bitwa na głosy".

Na zakończenie imprezę plenerową poprowadził DJ Seba.

Podczas Dni Okonka nie zabrakło atrakcji również poza sceną. Najmłodsi mogli bawić się na zamku dmuchanym czy pojeździć kolejką i gokartami. Przygotowany dla nich był również namiot animacyjny Okoneckiego Centrum Kultury. Ponadto każdy chętny mógł rozegrać mecz w paintballa ze swoimi znajomymi, kupić książkę za złotówkę, a także najeść się do syta dzięki stoiskom gastronomicznym.

Organizatorami Dni Okonka byli: Okoneckie Centrum Kultury oraz Gmina Okonek. Podziękowania należą się przede wszystkim sponsorom wydarzenia: Nadleśnictwu Okonek, firmie KA 11, Spółdzielczemu Banku Ludowemu w Złotowie oraz Spółdzielni Socjalnej "Gryf" w Okonku.

-=GALERIA ZDJĘĆ=-

 
Urząd Miejski w Okonku, ul. Niepodległości 53, 64-965 Okonek, pow. złotowski, woj. wielkopolskie
tel.: 067 266-90-03, fax: 067 266-99-76, email: ratusz@okonek.pl

Godziny otwarcia Urzędu Miejskiego w Okonku: poniedziałek 7 - 16 wtorek, środa, czwartek 7 - 15 piątek 7 - 14 Burmistrz Okonka przyjmuje interesantów w sprawie skarg i wniosków w poniedziałek od 10 do 17.
projekt i hosting: INTERmedi@  |  zarządzane przez: CMS - FSI
Poprawny HTML 4.01 Transitional Poprawny arkusz CSS Poprawne kodowanie UTF-8 Strona zgodna z WCAG AA